Site Haritası   Webmail   RSS  
 
  ETKİNLİKLERİMİZ
» Toplantılarımız
» Araştırma / Anketler
» Sosyal Projelerimiz
» Yurd Dışı Gezilerimiz
» Geleneksel Piknik Şenliklerimiz

  Takvim

  İstatistik

Yurd Dışı Gezilerimiz

FAS

Marakesh(3)

Türk Havayolları ile

1.GÜN 27.01.2011  PerşembeİSTANBUL – CASABLANCA- MARAKESH

         İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar Terminalinde Prontotour yetkilileri ile saat  07:00de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat  09:55de Türk havayollarının  TK127 sefer sayılı uçuşu ile Casablanca’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından, saat 13:00de Casablanca’ya varışta yapılacak olan panoramik tarihi Casablanca şehir turumuzda Birleşmiş milletler meydanı, Büyük Pazaryeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı ve Hassan II Camii(dıştan) görülecek yerler arasındadır. 1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır..Tur sonrası Marakesh’e hareket.Takribi 2,5 saat yolculukla varışta otele transfer ve yerleşme.Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

2.GÜN  28.01.2011 Cuma       MARAKESH

        Tam gün şehrin tarihi mekânlarını keşfediyoruz. Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’ in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek, maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI’sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.  Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Bu gece dileyen konuklarımız ekstra yapılacak olan “Chez Ali Show”a katılabilirler. …

CHEZ ALİ FANTASİA ŞOV VE FOLKOR GÖSTERİSİ

        folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirler. Bin bir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar. (45 Euro)

3.GÜN  29.01.2011  Cumartesi        MARAKESH

          Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Misafirlerimiz günü dinlenerek ya da düzenleyeceğimiz çevre gezilerine katılarak geçirebilirler. Sizlere önerimiz: Atlas okyanusu kıyısında yer alan yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur ESSAOUIRA şehrine düzenlenecek günübirlik gezimiz alış veriş olanaklarıyla da tavsiye edilir.ESSAOUIRA (Tam  gün yemeksiz=50 Euro)Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira’ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir ,uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir .Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinakeşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler.Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.Geceleme Otelimizde.

4.GÜN 30.01.2011 Pazar      MARAKESH – İSTANBUL

       Sabah kahvaltı sonrası Casablanca havaalanına transfer ve saat 14:00de TK128  sayılı Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket.Saat 20:30da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETLER:

4* Hotel Atlas Asni v.b

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

650   Euro

Tek Kişilik Odada

:

760   Euro

Odada. 3 kişi

:

650   Euro

İstanbul Gidiş Dönüş Ücreti

:

100   TL                                

ÜCRETE DAHIL OLAN SERVİSLER:

 • Türk Havayolları ile İstanbul / Casablanca –  Casablanca / İstanbul  uçak bileti
 • Havalimanı vergileri 
 • 3 gece Marakesh’de belirtilen otellerde (vb) yarım pansiyon(sabah ve akşam)bazında konaklama
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Casablanca ve Marakesh panoramik şehir turları
 • Program dahilindeki müze ve ören yeri girişleri
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Prontotour Profesyonel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı çıkış harçlarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Rehber ve şoför bahşişleri

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Tel: 0286 316 50 75 - Adres: İstiklal Cad. No:84 Kat:2 Daire:5 Biga / Çanakkale - Banka Hesap No: İş Bankası Biga Şb. İBAN:TR13 0006 4000 0012 3200 2970 58

Tüm Hakları Saklıdır 2012 BiSiAD 0